Jak pozbyć się myszy z domu? Najskuteczniejsze sposoby

Relacje ludzi z myszami są mocno zróżnicowane. Jedni uważają te zwierzęta za sympatyczne futrzaki. Inni panicznie się ich boją. Jedno jest pewne – nikt nie chce takich lokatorów w swoim domu. Gryzonie potrafią być naprawdę uciążliwe – zaglądają do kuchennych szafek, nadgryzają produkty spożywcze, a ich znakiem rozpoznawczym są pozostawione tu i ówdzie malutkie odchody. Jak zmusić je do wyprowadzki? Nie wiesz, jak pozbyć się mysz z domu? Mamy na to kilka sposobów.

 

Nie płacą czynszu i bałaganią – myszy w domu to prawdziwy kłopot

 

Myszy mają wielu naturalnych wrogów, dlatego, aby przetrwać, musiały wypracować kilka patentów. Jednym jest wprowadzanie się do ludzkich siedzib. Dzięki temu przez pewien czas mogą żyć niezauważone w ciepłym, bezpiecznym schronieniu, pewne, że napełnią swoje brzuszki. A przy tym żaden lis, łasica czy wąż nie będą ich niepokoić. Myszy są nieduże i sprytne. Dlatego, jeśli zamieszkają w Twoim domu, nie będą Ci się narzucać. Jednak wrodzone łakomstwo i nieprzyjemny zapach, który za sobą zostawiają w końcu je zdradzą.

 

Po czym poznać, że ktoś obcy myszkuje po domu?

 

Najbardziej wiarygodnym dowodem ich obecności są niewielkie odchody pozostawione w szufladach i szafkach. Dość oczywistym śladem ich bytowania w domu są również ponadgryzane kable i meble. Również znikające w niewyjaśnionych okolicznościach jedzenie może być ich sprawką. Zdradzają je także charakterystyczne dźwięki, które wydają, przemieszczając się, wydrążonymi własnymi łapkami korytarzami w ścianach. Myszy zwykle przesiadują w rzadko odwiedzanych pomieszczeniach – piwnicach lub strychach. Dlatego, zanim wdrożysz plan o nazwie „natychmiastowa eksmisja”, sprawdź, z kim faktycznie masz do czynienia. Najlepiej kieruj się węchem. Zapachu mysz nie sposób nie wyczuć.

 

Dlaczego gryzonie postanowiły się do Ciebie wprowadzić?

 

To pewne? Są u Ciebie? Zastanawiasz się, co je do tego skłoniło? Myszy nie są głupie. Doskonale wiedzą czego szukają – bezpieczeństwa, ciepła i darmowych posiłków. A ludzkie domy idealnie wpisują się w ich wymagania. Właściciele domów zgodnie zauważają, że gryzonie próbują niepostrzeżenie dostać się pod ich dach jesienią. Po prostu szukają schronienia na zimę. Jak udaje im się osiągnąć cel?

 

Którędy myszy wkradają się do domów?

 

Jako zaproszenie traktują otwarte drzwi. Wystarczy kilka minut, podczas których ustawiasz zakupy na stole, aby cała mysia rodzina rozgościła się w Twoim domu. Ci sprytni obserwatorzy znakomicie potrafią wykorzystać nadarzające się okazje. A chwilowy brak czujności z Twojej strony do takich się zalicza. Z gryzoniami jest tak, że jeśli nie wejdą drzwiami, to wejdą oknem. Gdy się uprą znajdą jakąś szczelinę, przez którą będą mogły się przecisnąć. Czy to w okolicy drzwi garażowych, czy nawet dachu. Szczególnie w starych, drewnianych domach. A dla myszy, znalezienie drogi do spiżarni lub kuchni to już bułka z masłem. Dlatego przed rozpoczęciem się sezonu zimowego dobrze jest zrobić obchód i załatać wszystkie szczeliny. Nawet te, które wyglądają niepozornie.

 

Tak na przyszłość – kluczem jest prewencja

 

Zamiast pozbywać się mysz z domu, postaraj się nie dopuścić, aby w ogóle się w nim znalazły. Radę numer 1, już Ci przekazaliśmy – zanim zrobi się zimno i wilgotno – sprawdź stan zabudowań. Wiesz co robić. Gdy znajdziesz jakąś szparę – zalep ją gipsem. Zrób to dokładnie i na każdej kondygnacji. Istnieją też odstraszacze, które dodatkowo mogą wspomóc Cię w wysiłkach.

 

Naturalne odstraszacze gryzoni

 

Myszy mają określone preferencje. Zdecydowanie nie przepadają za zapachem niektórych roślin, dlatego warto posadzić je wokół domu. Wśród nich należy wymienić: miętę, dziewannę, rumianek, krzewy pomidorów czy wrotycz. Ten ostatni bez trudu znajdziesz na łąkach. Jest dość pospolity. Dawniej ludzie zbierali jego kwiaty latem i suszyli. Warto zaaplikować jego gałązki w strategicznych miejscach. Takie odstraszacze możesz umieścić również wewnątrz domu. W szufladach i szafkach ułóż lawendowe mydełka lub gałązki mięty. Z czasem jednak zapachy wietrzeją, a myszy wracają. Więc ta metoda raczej nie sprawdzi się na dłuższą metę.

 

Technologia wrogiem myszy – odstraszacze ultradźwiękowe

 

Innym sposobem jest instalacja elektrycznych odstraszaczy, które emitują niesłyszalne dla człowieka, a nieprzyjemne dla gryzoni dźwięki. Drażniące tony sprawiają, że zmęczone i zrezygnowane myszy z żalem opuszczają swoje kryjówki. Najlepsze urządzenia wyposażone są w systemy zmiany sygnału ultradźwiękowego. Dlatego nawet odporniejsze osobniki, które przyzwyczaiły się do konkretnego dźwięku, są stale zaskakiwane innym. I ostatecznie idą szukać szczęścia gdzie indziej.

 

Jak pozbyć się myszy z domu? Jest na to kilka sposobów

 

W tym roku już za późno? Gryzonie są już w środku? Cóż, moglibyśmy zasugerować przysposobienie kota. Jednak nie każdy ma odpowiednie warunki lub nie chce w swoim otoczeniu zwierzaka. Poza tym nie każdy kot będzie miał ochotę uganiać się za myszami, skoro zawsze będzie na niego czekała miska z karmą. Dlatego sugerujemy wziąć sprawy w swoje ręce. Wśród dostępnych metod na pozbycie się gryzoni można wymienić te bardziej humanitarne i bardziej radykalne.

 

Żywołapka, czyli jak pozbyć się mysz z domu bez zabijania

 

Mechanizm jest prosty. Przysmak umieszczony w pułapce wabi obietnicą pysznego posiłku szarego łakomczucha. Gdy mysz znajdzie się już w środku, klatka się zatrzaskuje, więżąc ją. Złapanego gryzonia można następnie wypuścić gdzieś z dala od domu – na polu, w lesie czy na łące. W ten sposób obie strony pozostają zadowolone.

 

Tradycyjne pułapki – skuteczne i niebezpieczne

 

To najpopularniejsze i znane od lat rozwiązanie na pozbycie się intruzów. Zasada ich działania jest podobna do żywołapek. Jednak zdecydowanie mniej humanitarna. Zwabiona zapachem pożywienia mysz podchodzi do pułapki i nieświadomie porusza sprężyną, która uruchamia morderczy dla niej mechanizm. Metalowa ramka zatrzaskuje się, przyciskając gryzonia, który zwykle ginie na miejscu.

 

Wyrok śmierci. Trutka na myszy to ostateczność

 

O ile pułapka przy odrobinie szczęścia pozwoli myszy przeżyć, to trutka jest bezlitosna. Szukając w sieci odpowiedzi na pytanie, „jak pozbyć się mysz z domu?”, dostaniesz masę wyników, pełnych gryzoniobójczych środków. Również w naszym sklepie, w kategorii „Chemia i artykuły gospodarcze” znajdziesz kilka trutek, np. Bros granulat na myszy i szczury. Mysz zwabiona zapachem trujących granulek jest pewna, że trafiła na żyłę złota i zaczyna jeść bez opamiętania, tym samym wydając na siebie wyrok śmierci. Jeśli inne metody na pozbycie się gryzoni nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, to trutka z pewnością Cię nie zawiedzie. Traktuj ją jednak, jako ostateczną broń. Ponieważ może być też niebezpieczna dla zwierząt domowych i małych dzieci. O zamiarze zastosowania trutki na myszy, dobrze jest poinformować również sąsiadów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl