Jaką chemię najlepiej jest stosować do basenów?

Chemia basenowa

Jaka chemia do basenów?
Woda, która znajduje się w basenie, w bardzo szybkim tempie potrafi stać się zabrudzona i zanieczyszczona. Wynika to między innymi z tego, że woda ta cały czas po prostu stoi. Wpływa na nią też mocne słońce, a co za tym idzie, niekiedy zbyt wysoka temperatura. Ponadto owady, na które oddziałuje wiatr, także mają tendencję do zalegania w basenie. Aby woda była krystalicznie czysta, a kąpiel w niej była zawsze higieniczna i przyjemna, należy regularnie oczyszczać basenowy zbiornik. Jeśli zastanawiasz się, jaka chemia jest dobra do basenów, aby dokładnie je wyczyścić i zdezynfekować, to koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik. Podpowiadamy w nim, jakiego rodzaju preparatów najlepiej jest użyć.

Dlaczego baseny tak szybko i często się zanieczyszczają?
Ogrodowy basen, ze względu na jego pełną ekspozycję przez kilka miesięcy na świeżym powietrzu, ma tendencję do bardzo szybkiego zanieczyszczania się. Szczególnie bardzo wysokie temperatury latem i kontakt z roślinnością wokół niego wpływa na to, że rozwijają się w nim mikroorganizmy, różne bakterie, a także algi. Z tego powodu zdarza się, że u niektórych osób wpływają one na pojawienie się nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Czasem jest to podrażnienie skóry, a niekiedy nawet dość poważna choroba.

Poza wyżej wymienionymi czynnikami zanieczyszczającymi basen, także wiele owadów, pyłki kwitnących kwiatów, drzew, traw oraz kawałki gałązek i liści, unoszące się na wietrze, często mogą wpadać do wody. One także, zalegając w zbiorniku, zanieczyszczają go. Przez to trzeba korzystać ze specjalnych siatek, żeby je wyłowić. Należy to robić regularnie, a najlepiej każdego dnia. Pamiętaj o tym, abyś za każdym razem mógł kąpać się w czystej wodzie.

W jaki sposób oczyszczać wodę w basenie ogrodowym?
Każdy posiadacz basenu w swoim ogrodzie marzy o tym, by woda w nim była zawsze krystalicznie czysta, a kąpiel stanowiła przyjemność. Szczególnie jest to bezcenne w letnie, bardzo upalne dni. Aby nieustannie tak było, należy dokonać jej całkowitej wymiany, jednak wymienianie wody jest bardzo czasochłonne i kosztowne – im większy basen, tym więcej wody potrzeba, aby go napełnić. Problemem może stać się także częste spuszczanie jej. Dlatego najlepiej jest zastosować specjalne środki chemiczne, które pomogą utrzymać basen w czystości.

Jednym z podstawowych sposobów jest właściwa i regularna filtracja wody. Poza nią należy zastosować odpowiednią, specjalistyczną chemię, najlepiej takiej, która jest wysokiej jakości, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Można pomyśleć o preparatach, które zmieniają pH wody na obojętne, aby wspomóc środowisko wodne do łatwiejszego czyszczenia. Wówczas należy szukać środków do regulacji pH wody basenowej. Jednak nieodzownym przyjacielem każdego właściciela basenu są między innymi chlorowe produkty do dezynfekcji oraz preparaty przeciw tworzącym się glonom.

Najlepsza chemia do basenów

Najlepsza chemia do basenów – dezynfekcja, higiena i czysty zbiornik
Najlepszym sposobem na dokładne i efektywne zdezynfekowanie basenu, aby pozbyć się z niego wszystkich zanieczyszczeń różnego rodzaju i móc się w nim bezpiecznie wykąpać, jest wykorzystanie w tym celu chloru. Preparat ten dostępny jest w postaci cieczy, tabletek lub granulatu. Jeśli szukasz sprawdzonego produktu tego typu z atestami, zajrzyj do naszego sklepu internetowego Chemialodz.pl, gdzie w asortymencie mamy najlepsze środki. Stabilizowany preparat chlorowy z zawartością ok. 56% aktywnego chloru szczególnie dobrze sprawdza się w celu zwalczania wszelkich niebezpiecznych bakterii, wirusów, grzybów, a także uciążliwych glonów z basenu. Działa praktycznie od razu, całkowicie się rozpuszczając i nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

Po takiej dezynfekcji zbiornika może jednak pozostać nieprzyjemny zapach. Wiele osób nie lubi unoszącej się woni chloru. Z tego powodu, po wykonaniu czyszczenia, można użyć bardzo łatwo rozpuszczający się, aktywny granulat anty-chlorowy. Pomoże on zredukować poziom chloru, który pozostał w wodzie. Środek ten sprawia, żę stężenie chloru, które po dezynfekcji może być zawyżone, obniża się do odpowiednich wartości, które nie będą szkodliwe podczas kąpieli.

Podchloryn sodu to także dobra i sprawdzona chemia basenowa, która naprawdę świetnie zdezynfekuje Twój zbiornik. Działa bakteriobójczo, a także antyseptycznie, a do tego zabija wszystkie rozwijające się w wodzie drobnoustroje, wirusy i grzyby. 

Ponadto, jeśli borykasz się z problemem powstających glonów w Twoim basenie, polecamy mocny środek antyglon w płynie. Znakomicie potrafi poradzić sobie z uporczywymi glonami w zbiorniku. Co więcej, możesz użyć go w połączeniu z chlorem lub inną chemią basenową. Dzięki temu preparatowi utrzymasz idealną czystość w każdym rodzaju basenu, a woda w nim będzie krystalicznie czysta. Wystarczy, że odpowiednią ilość płynu rozcieńczonego z wodą wlejesz wzdłuż brzegu basenu, a następnie włączysz pompę obiegową.

Ręczne czyszczenie i profilaktyczna ochrona basenu ogrodowego
Chemia basenowa to idealny sposób na utrzymanie czystości i higieny każdego zbiornika umieszczonego w ogrodzie przed domem. Poza jej stosowaniem, można regularnie, na przykład co kilka dni oczyszczać basen ręcznie. Warto użyć w tym celu specjalnej szczotki, której włoski radzą sobie z brudem. Twarde włosie jest istotne, gdyż pomoże Ci szybko i sprawnie usunąć zabrudzenia, a także algi i glony. Używając szczotki, szczególnie zwróć uwagę na linię wody na brzegach w zbiorniku, aby dokładnie ją doczyścić. Zdarza się, że zapominamy o tym miejscu, a jest ono równie ważne.

Jeśli chcesz, aby efekty Twoich porządków były widoczne i pozostały na dłużej, możesz każdego wieczora zakrywać zbiornik specjalną folią. Jest to tak zwana folia solaryczna. Dzięki jej właściwościom, basen nie będzie się tak bardzo zanieczyszczał, a woda w nim nie będzie się bardzo nagrzewała, a co za tym idzie, nie będzie parowała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl