Azotan amonu CZDA | 1 kg

Dostępność: brak towaru
Cena: 73,80 zł 73.80
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Kod produktu: D459-124AD

Opis

1 kg CZDA (czysty do analiz)

Zakup tylko i włącznie na firmę! Z aktywnym NIPEM i REGONEM!

Azotan amonu lub inaczej saletra amonowa to najczęściej stosowany mineralny nawóz azotowy. Ma zastosowanie w nawożeniu zarówno roślin ozdobnych, jak i roślin uprawnych.

Zastosowanie:

Saletra amonowa jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie i bardzo uniwersalna, dlatego może być zastosowana na wszystkich rodzajach gleb pod wszystkie rośliny.

Saletra amonowa jest nawozem higroskopijnym, czyli pochłania wilgoć, co może prowadzić do zbrylania się tego nawozu. Dlatego wytwórcy saletry amonowej tworzą ją w postaci granulek z osłonką, która zmniejsza higroskopijność i w efekcie zapobiega zbrylaniu się, a to z kolei ułatwia zastosowanie saletry amonowej jako nawozu.

Zastosowanie saletry amonowej jako nawozu przynosi poprawę jakości i wielkości roślin, wydłużenie okresu wegetacji roślin i wzrost ich masy nadziemnej. Saletra amonowa stosowana wiosną pozwala roślinom szybciej zregenerować się po zimie.

Saletrę amonową stosuje się mieszając ją z glebą lub rozprowadzając na powierzchni gleby przed planowanymi opadami deszczu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl